Fen - Edebiyat Fakültesi
2020-10-30

Cumhuriyet’e Giden Yol ve Cumhuriyet’in İlanı Konulu Konferans 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Balkan Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BALKAM) tarafından 29 Ekim 2020 Perşembe günü NKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin VATANDAŞ moderatörlüğünde ve BALKAM Müdürü Doç. Dr. Sezai ÖZTAŞ’ın konuşmacı olduğu “Cumhuriyet’e Giden Yol ve Cumhuriyet’in İlanı’ konulu bir sanal konferans gerçekleştirildi.

Cumhuriyet’e giden yolun ve Cumhuriyet’in ilanının anlatıldığı konferansa Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent EKER ve Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin VATANDAŞ ile akademisyenler katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, “Cumhuriyetimizin 97. Yılında, hür bir millet ve bağımsız bir devlet olarak yaşama azmimizi bütün dünyaya ilan ettiğimiz tarih olan 29 Ekim 1923’ü bir kez daha milletçe büyük bir coşku içinde kutluyoruz.” diyerek bu özel günde bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Rektörümüz Prof. Dr. Mümin ŞAHİN “Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm milli mücadele kahramanlarımızı minnetle yâd ediyor; vatan savunması için görev yapmakta olan Mehmetçiklerimize ve güvenlik güçlerimize selam ediyor ve tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.